fbpx
Понуда: C8403
VIN / ШИФРА: 556404

VW Tiguan 2.0TDI 110HP ПРОДАДЕНО

16,700€
Модел, Тип на каросерија:
VW Tiguan 2.0TDI 110HP , Џип
Произведено:
2015
Гориво:
Дизел
Мотор:
2000 cm³ • 110HP
Менувач:
Рачен
Боја:
Црна
Врати:
5
Километража:
100 000 km

Информации за возилото

ABS
Airbag
ESP
Multimedia Input
Radio / CD
Start-Stop Систем
Алуминиумски Бандажи
Борд компјутер
Греачи во Седишта
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Клима Уред
Кожен Волан
Паркинг Сензори
Хром Пакет
Централна Брава

Дополнителни информации

Увезена од VW Германија
Платени се сите давачки до регистрација
2 Оригинални клуча
Оригинална сервисна книшка
100% Гаранција на километри
Перфектна состојба