Понуда: C8691
VIN / ШИФРА: 524091

VW Tiguan 2.0TDI 110HP SPORTLINE ПРОДАДЕНО

16,900€
Модел, Тип на каросерија:
VW Tiguan 2.0TDI 110HP SPORTLINE, Џип
Произведено:
2016
Гориво:
Дизел
Мотор:
2000 cm³ • 110HP
Менувач:
Рачен
Боја:
Плава
Врати:
5
Километража:
190 000 km

Информации за возилото

» Discover Media Навигација
» Hill Hold Assist
» Park Pilot
ABS
Airbag
Auto Hold
Cruise Control
ESP
Multimedia Input
Park Assist
Radio / CD
Алуминиумски Бандажи
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Климатроник ДВОЗОНСКИ
Кожен Волан
Команди на Волан
Мерач на притисок во гуми
Навигација
Паркинг Сензори
Припрема за Телефон
Светла за Магла
Сензори за Дожд
Спортски Седишта
Хром Пакет
Централна Брава

Дополнителни информации

ПРОИЗВЕДЕНА 11-2015
Увезена од EU
Платени се сите давачки до регистрација
2 Оригинални клуча
Оригинална сервисна книшка
100% Гаранција на километри
Перфектна состојба