fbpx
Понуда: C8406
VIN / ШИФРА: 380379

VW Tiguan 2.0TDI 150HP DSG ПРОДАДЕНО

25,700€
Модел, Тип на каросерија:
VW Tiguan 2.0TDI 150HP DSG, Џип
Произведено:
2017
Гориво:
Дизел
Мотор:
2000 cm³ • 150HP
Менувач:
Автоматски
Боја:
Сива
Врати:
5
Километража:
150 000 km

Информации за возилото

» Discover Media Навигација
» F1 Shift - Типтроник
» Front Assist [info]
» Lane assist [info]
» LED Пакет
» Park Pilot
ABS
Auto Hold
Cruise Control
ESP
Park Assist
Radio / CD
Start-Stop Систем
Алуминиумски Бандажи
Борд компјутер
Греачи во Седишта
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Затемнети Стакла
Климатроник ТРОЗОНСКИ
Кожен Волан
Команди на Волан
Мерач на притисок во гуми
Навигација
Паркинг Сензори
Припрема за Телефон
Сензори за Дожд
Спортски Седишта
Хром Пакет

Дополнителни информации

ПРОИЗВЕДЕНА: 12.2016
Увезена од VW Германија
Платени се сите давачки до регистрација
2 Оригинални клуча
Оригинална сервисна книшка
100% Гаранција на километри
Перфектна состојба