Понуда: C6565
VIN / ШИФРА: 010098

VW Touareg 3.0TDI 240HP ПРОДАДЕНО

18,500€
Модел, Тип на каросерија:
VW Touareg 3.0TDI 240HP , Џип
Произведено:
2010
Гориво:
Дизел
Мотор:
3000 cm³ • 240HP
Менувач:
Автоматски
Боја:
Црна
Врати:
5
Километража:
210 000 km

Информации за возилото

» Bi-Xenon
» LED Пакет
ABS
Airbag
Auto Hold
Cruise Control
ESP
Multimedia Input
Park Assist
Radio / CD
Алуминиумски Бандажи
Борд компјутер (КОЛОР)
Говорни Команди
Греачи во Седишта
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Затемнети Стакла
Климатроник ДВОЗОНСКИ
Кожен Волан
Кожен Ентериер
Команди на Волан
Мерач на притисок во гуми
Навигација
Паркинг Сензори
Припрема за Телефон
Светла за Магла
Сензори за Дожд
Хром Пакет
Централна Брава

Дополнителни информации

Увезена од VW Германија
Платени се сите давачки до регистрација
2 Оригинални клуча
Оригинална сервисна книшка
100% Гаранција на километри
Перфектна состојба