Понуда: C10094
VIN / ШИФРА: 287085

Mercedes-Benz S-Klass S350D LONG 9G-TRONIC PLUS LUXURY EDITION

57,800€
Модел, Тип на каросерија:
Mercedes-Benz S-Klass S350D LONG 9G-TRONIC PLUS LUXURY EDITION, Седан
Произведено:
2016
Гориво:
Дизел
Мотор:
3000 cm³ • 258HP
Менувач:
Автоматски
Боја:
Сива
Врати:
5
Километража:
196 000 km

Информации за возилото

» VIRTUAL Dashboard
» Hill Hold Assist
» Завеси на задно стакло
» Завеси на странични стакла
» Bi-Xenon
» Blind Spot Monitor[info]
» Business Paket
» Distance Control [info]
» F1 Shift - Типтроник
» Front Assist [info]
» Keyless Entry
» Keyless Go
» Lane assist [info]
» LED Пакет
» Автопилот
» Вентилација во седишта
» Масажер во седишта
» Меморија на Седишта
» ПАНОРАМСКИ Сончев Кров
» Паркинг Камера
ABS
Airbag
Auto Hold
Cruise Control
ESP
Multimedia Input
Park Assist
Radio / CD
Start-Stop Систем
Алуминиумски Бандажи
Борд компјутер (КОЛОР)
Говорни Команди
Греачи во Седишта
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрика на седишта
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Затемнети Стакла
Климатроник ЧЕТИРИ ЗОНСКИ
Кожен Волан
Кожен Ентериер
Команди на Волан
Мерач на притисок во гуми
Навигација
Паркинг Сензори
Прилагодлива Суспензија
Припрема за Телефон
Сензори за Дожд
Сончев Кров
Спортски Седишта
Хром Пакет
Централна Брава

Дополнителни информации

FUEL ECONOMY (NEDC)
- City 7.4 L/100Km
- Highway 5.2 L/100Km
- Combined 6 L/100Km

ПРОИЗВЕДЕНА: 08.2016

Увезена од ГЕРМАНИЈА
Платени се сите давачки до регистрација
2 Оригинални клуча
Оригинална сервисна книшка
100% Гаранција на километри
Перфектна состојба

Контакт детали

+389 78 203 200, +389 78 510 801
AutoWelt Kocani *, Македонија