Понуда: C10524
VIN / ШИФРА: 058172

VW Tiguan 2.0TDI 140HP 4-MOTION DSG

15,400€
Модел, Тип на каросерија:
VW Tiguan 2.0TDI 140HP 4-MOTION DSG, Џип
Произведено:
2015
Гориво:
Дизел
Мотор:
2000 cm³ • 140HP
Менувач:
Автоматски
Боја:
Црна
Врати:
5
Километража:
200 000 km

Информации за возилото

» Bi-Xenon
» F1 Shift - Типтроник
» LED Пакет
ABS
Airbag
ESP
Park Assist
Radio / CD
Алуминиумски Бандажи
Борд компјутер
Ел. Склопливи Ретровизори
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Климатроник ДВОЗОНСКИ
Кожен Волан
Кожен Ентериер
Команди на Волан
Паркинг Сензори
Припрема за Телефон
Светла за Магла
Сензори за Дожд
Хром Пакет
Централна Брава

Дополнителни информации

РЕГИСТРИРАНА ДО: 09/2021

Контакт детали

+389 78 203 200, +389 78 510 801
AutoWelt Kocani *, Македонија