Понуда: C6915
VIN / ШИФРА: 503508

VW Tiguan SPORT & STYLE 2.0TDI 140HP 4-MOTION ПРОДАДЕНО

18,300€
Модел, Тип на каросерија:
VW Tiguan SPORT & STYLE 2.0TDI 140HP 4-MOTION , Џип
Произведено:
2013
Гориво:
Дизел
Мотор:
2000 cm³ • 140HP
Менувач:
Рачен
Боја:
Бела
Врати:
5
Километража:
120 000 km

Информации за возилото

ABS
Airbag
Auto Hold
Cruise Control
ESP
Multimedia Input
Radio / CD
RNS315 Навигација
Start-Stop Систем
Алуминиумски Бандажи
Борд компјутер (КОЛОР)
Говорни Команди
Греачи во Седишта
Електрични Прозори
Електрични Ретровизори
Климатроник ДВОЗОНСКИ
Кожен Волан
Команди на Волан
Навигација
Припрема за Телефон
Светла за Магла
Сензори за Дожд
Централна Брава

Дополнителни информации

Увезена од VW Германија
Платени се сите давачки до регистрација
2 Оригинални клуча
Оригинална сервисна книшка
100% Гаранција на километри
Перфектна состојба